Zakłady bukmacherskie – rozrywka dla jasnowidzów

Jeśli jesteś dobry w przewidywaniu przyszłości, a w szczególności wyników meczów, wyścigów (nie tylko konnych) oraz innej kategorii sportów, to koniecznie musisz spróbować swoich sił i skorzystać z zakładów bukmacherskich.
Obecnie zakłady bukmacherskie są powszechną rozrywką dla fanów sportów – od piłki nożnej poprzez siatkówkę i Formułę 1, a na snookerze i tenisie skończywszy. Ponad kilkadziesiąt dyscyplin co dnia znajdują swoich wielkich zwycięzców, którzy zgarniają wspaniałe zarobki dzięki swojemu instynktowi i dobrze obstawionemu wynikowi.
Zakłady są przejmowane przez osobę zwaną bukmacherem lub firmę bukmacherską.
Tam nie wygrywasz, bądź przegrywasz. Istnieją różne rezultaty zakładów – wygrana, wygrana w połowie, przegrana, przegrana w połowie lub też zwrócona. Wysokość wygranej zależy jedynie od ustawionego przez bukmachera kursu na dany wynik.
Poza firmami bukmacherskimi w Polsce, można także odwiedzić zagraniczne internetowe serwisy bukmacherskie, które dostępne są również w języku polskim, ale nie wolno na nich obstawiać, bo to nielegalne, chyba, że mieszkasz poza granicami Polski w kraju gdzie jest to legalne.
Bukmacherzy oferują klientom wiele możliwości zakładów o dane wydarzenie sportowe, rozgrywane w najbliższym czasie.

Najprostszym rodzajem zakładów jest typowanie zwycięstwa jednej z drużyn, zawodników albo też remisu. Istnieje jednak wiele innych możliwości, np. korzystanie z różnego rodzaju systemów bukmacherskich – w zależności od rodzaju typowanego sportu, np. w piłce nożnej: wytypowanie dokładnego wyniku meczu, wyniku po połowie meczu, liczby zdobytych bramek itp. Znanym i lubianym rodzajem zakładów są handicapy, w których należy wytypować zwycięzcę lub remis przy założeniu, że jedna z drużyn lub zawodników (najczęściej ta uznawana za słabszą) otrzymuje określoną dodatkową liczbę punktów.

Wyróżnia się także zakłady akumulacyjny, które polegają na zawarciu kilku oddzielnych zakładów jako jednego; wygrywa się go tylko i wyłącznie, gdy wszystkie zakłady i obstawiane wyniki są zgodne z rzeczywistością. Plusem jest jednak wygrana, która jest znacznie większa od pojedynczego zakładu (ich kursy mnoży się przez siebie).
W Polsce prowadzenie internetowych zakładów, jak również uczestnictwo w takich zakładach jest legalne w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 19.11.2009r. o grach hazardowych (Dz U. z 2009r. nr 201, poz. 1540).
Ciekawostką jest to, że zakłady sportowe miały swój początek – podobnie jak Igrzyska Olimpijskie – w Starożytności, w Olimpii, w Grecji. Historia mówi o 776 r.p.n.e. W Europie ówczesne zakłady w niczym nie przypominały obecnych – Włosi zakładali się na bocce, Niemcy na kręgle i podkowy, a w Średniowieczu niektóre kraje (w tym Anglia) próbowały wszelkich sposobów na zakazanie hazardu.